Останні новини:

29 Січня 2018

Створено національний ситуаційний центр забезпечення кібербезпекиСтворено національний ситуаційний центр забезпечення кібербезпеки
0/5
Усього голосів: 0

25 січня СБУ відкрила Ситуаційний центр забезпечення кібернетичної безпеки, створений на базі Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ. Керівник спецслужби Василь Грицак зазначив, що Ситуаційний центр готовий надати необхідний захист не тільки об'єктам критичної інфраструктури і держструктурам, але і великому, середньому і малому бізнесу (в формі консультацій та допомоги).

Центр створений в рамках Угоди про реалізацію Трастового фонду України - НАТО з питань кібербезпеки - для цього було отримано спеціальне технічне обладнання і програмне забезпечення. Ключовими можливостями Центру повинні стати система виявлення і реагування на кіберінціденти, а також лабораторія комп'ютерної криміналістики. Вони дозволять попереджати кібератаки, встановлювати їх походження, аналізувати для вдосконалення протидії. Також в СБУ пообіцяли створити мережу таких центрів, базовим з яких стане київський.

Крім того, В. Грицак зазначив, що основний напрямок сучасних хакерських кібератак - це системи та об'єкти критичної інфраструктури, урядові та банківські установи. Співробітники СБУ встановили російське походження останніх масштабних кібератак - за словами правоохоронців, росія використовує українські об'єкти як своєрідний полігон для відпрацювання хакерських атак на інші країни.

Коментарі:
    Додати коментар