rating
4,6/5

Всього відгуків: 50

Залишити відгук в Google
Powered by Google

Послуга доступна
по всій Україні

Київ, Вінниця, Дніпро, Донецьк, Житомир, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Кіровоград, Луганськ, Луцьк, Львів, Миколаїв, Одеса, Полтава, Рівне, Суми, Тернопіль, Ужгород, Харків, Херсон, Хмельницький, Черкаси, Чернігів, Чернівці

Також ми працюємо в наступних країнах:

Грузія, Казахстан, Молдова, Литва, Латвія, Естонія, Польща, Угорщина, Чехія, Словаччина, Австрія, Німеччина, Великобританія, Франція, Люксембург, Швейцарія, Швеція, США, Канада, ОАЕ, Сінгапур, Сейшельські острови, Беліз та

Зверніться до нас зараз і отримайте:Стягнення аліментів на дитину

Ми гарантуємо високу якість послуг за розумну ціну.
Догов.

Виконуємо завдання в найкоротші терміни з гарантією результату.
Від 3

робочих днів


Стягнення аліментів на дитину

Примусове стягнення аліментів за рішенням суду на утримання неповнолітньої дитини - одна з найбільш поширених категорій справ в україні, з якою дуже часто стикаються і фахівці «легал солюшнз». Це пов'язано зі збільшенням кількості розлучень та низьким рівнем відповідальності батьків дитини (але інколи зустрічаються випадки, коли дитина залишається з батьком, а аліменти стягуються з матері). Ми не будемо з’ясовувати подробиці виникнення зазначених явищ, нехай цим займаються психологи - це їхній хліб.

Погано, коли через інфантильність батьків страждає дитина, оскільки вона не тільки більше не відчуває сімейного тепла і необхідної близькості з батьками, але і не отримує матеріальних благ, які раніше були у неї в надлишку. Батьки зайняті лише собою, а у мами чи тата швидко з'являється нова сім'я. Як бути?

Держава захищає інтереси дитини, а аліменти потрібні для того, підтримувати належний рівень життя дитини та задовольняти її потреби. Не має значення, з ким із батьків проживає дитина, оскільки вона має право на те, щоб другий з батьків брав участь у її долі, має право бачитися з ним, а також зі своїми родичами.

Стаття 27 конвенції оон про права дитини, а також ст. 8 закону україни «про охорону дитинства» гарантує дітям право на гідний (належний) рівень життя. Дитина не повинна зазнавати страждань при розлученні батьків. Більш того, в деяких випадках, аліменти виплачуються і на утримання повнолітньої дитини (якщо вона навчається у вузі і не працює). Це цілком нормальна практика, але мало хто знає про наявність такої норми у законодавстві. З урахуванням того, що в більшості випадків, навчання відбувається на платній основі, це справедливо, оскільки студент денної форми повинен вчитися, а не забезпечувати себе.

Одним із способів захисту інтересів дитини є її фінансове утримання після розлучення. Аліментні зобов'язання виникають з моменту народження дитини до досягнення нею повноліття, а в ряді випадків, вони можуть поширюватися на повнолітню дитину до досягнення нею 23 років.

Як подати в суд на аліменти?

У разі, якщо між батьками не було досягнуто домовленості щодо виплати аліментів, той, з ким проживає дитина, подає позов до районного суду про їх примусове стягнення. Не забороняється подання позову шляхом відправлення рекомендованого листа поштою.

Також можливе примусове стягнення аліментів за минулий період, але не більше, ніж за 10 попередніх років. В суд подається:

 • копія свідоцтва про народження дитини;
 • копії паспорта та іпн позивача;
 • копія рішення суду про розлучення.

Не забувайте, що обов'язок обох сторін полягає в доказуванні тих обставин, на які вони посилаються. Сторони можуть робити це самостійно, або за допомогою адвоката. Адвокат може бути присутнім в залі судового засідання та захищати інтерес конкретної сторони, або здійснювати захист у суді за відсутності клієнта. Для цього вам необхідно лише скласти довіреність на ім'я вашого захисника. Тим самим ви зможете уникнути зустрічі з колишнім чоловіком (дружиною), яка, як правило, не обіцяє нічого позитивного, оскільки справа вже дійшла до суду.

Питання сплати держмита при розгляді справ про стягнення аліментів

Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 5 закону україни «про судовий збір», позивачі звільняються від сплати судового збору при розгляді даної категорії справ. Витрати на забезпечення процесу підлягають стягненню з відповідача. Мінімізація витрат стосується не тільки сум судового збору. З самого початку, позивач. Не повинен оплачувати складання позову до суду та інші послуги юриста або адвоката, однак ці витрати можуть бути частково або повністю стягнуті з відповідача.

Який відсоток від доходу батьків припадає на аліменти?

Зазвичай на одну дитину - це 25% від доходу, на двох дітей - 33%, на трьох і більше - 50%, але не більше 10 прожиткових мінімумів на дитину. Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Зверніть увагу, що доходи від продажу нерухомості й автомобіля також приймаються в розрахунок. Якщо сума виражена в конкретному грошовому еквіваленті, а не у відсотках, тоді ви повинні зібрати докази з належним обґрунтуванням, інакше суд прийме рішення відраховувати аліменти від офіційного доходу відповідача. Якщо є докази, що у власності відповідача є квартира, будинок, дача, автомобіль, то сміливо пред'являйте ці докази, особливо, якщо відповідач приховує свої доходи, працює неофіційно, але при цьому робить дорогі великі покупки. Тверда грошова сума, замість відсотка від доходу, може бути призначена судом в якості аліментів і тоді, коли дитина потребує постійного лікування, оздоровлення. Для цього необхідно пред’явити медичні виписки. Якщо дитина обдарована, відвідує курси, гуртки, спортивні секції, басейн, курси підготовки до вступу до внз, візьміть документи, які це підтверджують. Оскільки на оплату навчання вам потрібні додаткові кошти, ви маєте повне право отримати аліменти на дитину в більшій сумі, ніж гарантований або рекомендований мінімум, адже за ці гроші дитину можна тільки нагодувати, і навіть не завжди вдасться придбати необхідний одяг, особливо в холодну пору року.

Якщо дитині потрібна особлива дієта, вона страждає на хронічні захворювання, акцентуйте на цьому увагу юриста, а в судовому засіданні-судді.

Суд обов'язково враховує наявність у відповідача свого бізнесу, акцій, інших цінних паперів.

Якщо безробітний має неофіційний дохід, платити аліменти потрібно тільки у фіксованому розмірі. Через відсутність офіційного працевлаштування, безробітним не встановлюється відсоток суми виплат від заробітку. Наявність нерухомості не є прямим доказом високого доходу аліментника, але береться до уваги судом при розгляді справи.

Аліменти можуть стягуватися за виконавчим листом за минулий час, але не більше ніж за три роки, що передували пред'явленню виконавчого листа.

Зверніть увагу! Досягнення повноліття дитиною - не перешкода для звернення до суду. Примусове стягнення аліментів за рішенням суду можливо і в цьому випадку.

Які передбачено штрафи за прострочення виплати аліментів?

Несплата аліментів на утримання дитини за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа карається суспільно корисними роботами на строк від 120 до 240 годин. Таке покарання передбачено, якщо протягом 3-х місяців не сплачуються аліменти на утримання дитини з інвалідністю, дитини, яка має такі діагнози: важкі перинатальні ураження нервової системи, вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні або онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч та ін. Повторне правопорушення протягом року карається 240-360 годинами громадських робіт.

Від виплат, призначених судом, складно відмовитися, тому що це порушить права неповнолітнього. Якщо є заборгованість по аліментах, це може стати перешкодою для виїзду за кордон. Також злісному аліментнику суд може заборонити керування транспортними засобами, правом користування мисливською зброєю, правом полювання.

З іншого боку, якщо буде доведено, що аліменти витрачаються не на дитину, а на потреби того з батьків, з ким вона проживає, то їх розмір може бути зменшений.

Заявник має право відмовитися від позовних вимог. В даному випадку також необхідно обґрунтувати своє рішення, пояснити причину відмови.

Проживання батьків порізно не знімає з батьків відповідальності за дитину. Ми закликаємо урегулювати питання про аліменти мирним шляхом.

Угода про аліменти - найшвидший, цивілізований і мирний спосіб оформити аліменти. У нотаріально завіреному документі перераховуються умови виконання зобов'язань по аліментах. Мінімальний розмір аліментів, визначений угодою про аліменти, повинен бути не нижче визначеного законодавством.. Вам дуже пощастило, якщо не дивлячись на розлучення, ви змогли домовитися з колишнім чоловіком / дружиною.

До ваших послуг платні або безкоштовні юристи. Останні надають допомогу малозабезпеченим категоріям громадян, таким, як інваліди, пенсіонери.

Але якщо не вдалося врегулювати питання таким шляхом, ми допоможемо звернутися до суду тому з батьків, з яким проживає дитина. Всі нюанси, що стосуються аліментів, ви зможете дізнатися у юристів з сімейного права:

 • по телефону;
 • по електронній пошті;
 • через онлайн-чат.


ЗАМОВИТИ
ПОСЛУГУ

Залиште нам заявку і ми
незабаром
зв'яжемося з Вами!

Також Вам може бути цікаво:

 • Захист прав людини в Європейському суді з прав людиниПройшовши всі судові інстанції своєї країни та не отримавши задоволення законних вимог, кожен індивідуум може звернутися до міжнародної судової інстан...
 • Оскарження комісій з перевірки пожежної безпекиНа сьогоднішній день в Україні повноваження з перевірки дотримання на підприємстві вимог пожежної безпеки належать Державній службі з надзвичайних сит...
 • Антимонопольні правилаРозвиток сучасного ринку, висока конкуренція в лавах його учасників дає змогу вдосконалювати антимонопольні умови і правила, порядок поглинання або ж ...
 • Оскарження рішень амку в судіЯкщо ви займаєтеся підприємницькою діяльністю в україні, вам необхідно дотримуватися норм, запропоновані антимонопольним комітетом україни (амку), нор...
 • Оскарження дій монополістів в амкуВ українській державі спостерігається ситуація щодо порушення монополістів ринку положень закону, що захищає конкуренцію в економічній сфері. Це негат...


Коментарі:
  Додати коментар