Останні новини:

18 Червня 2021

«Суд в смартфоні»: діджіталізація системи досудового розслідування«Суд в смартфоні»: діджіталізація системи досудового розслідування
0/5
Усього голосів: 0

Законопроект Президента України про введення інформаційно-телекомунікаційної системи досудового розслідувань, який знайомий багатьом, як «суд в смартфоні» був прийнятий у другому читанні.
На цей раз законопроект підтримали 276 депутатів. Інноваційна система розроблена спеціально для учасників кримінального судочинства, зокрема:

  1. дізнавачів;
  2. слідчих;
  3. суддів (в т. ч. слідчих);
  4. прокурорів;
  5. захисників.

Нова система дозволить обробляти, обмінюватися, збирати, створювати і зберігати інформацію по кримінальному виробництву виключно в електронному вигляді.

Для того щоб документи, створені в системі, придбали законну силу і статус оригіналу, вони повинні бути завірені електронним цифровим підписом.

Зрозуміло, до «суду в смартфоні» не матимуть доступ усі бажаючі, а лише учасники конкретного кримінального провадження. Але для ознайомлення з матеріалами справи зацікавленим особам може бути предоставлений доступ.

«Суд в смартфоні» перебуватиме під захистом держави, а втручання в його роботу або інші протиправні дії - переслідуватися за законом.

Нагадаємо, в якості пріоритетного законопроекту документ надійшов до Верховної Ради ще 15 березня 2021 року. Депутатами були внесені 34 поправки, які профільний комітет відхилив.

Коментарі:
    Додати коментар