Останні новини:

26 Березня 2018

Топ-10 правових новин тижняТоп-10 правових новин тижня
0/5
Усього голосів: 0

1. Опубліковано Закон про ТОВ

17 березня опубліковано Закон «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», який визначає правовий статус ТОВ і ТДВ, порядок їх створення, діяльності та припинення, права та обов'язки їх учасників. У загальних положеннях передбачається, що учасники товариства, які не повністю внесли вклади, несуть солідарну відповідальність за його зобов'язаннями в межах вартості невнесеної частини вкладу кожного з учасників. Товариство несе відповідальність за своїми зобов'язаннями всім належним йому майном. Товариство не відповідає за зобов'язаннями своїх учасників. Кількість учасників товариства не обмежується. Закон вступить в чинність 17 червня (через три місяці з дня опублікування). Через рік почне діяти частина друга статті 23 Закону - стосовно виключення померлого (припинилася) учасника, що має більше 50%, якщо спадкоємці не подали заяву про вступ до товариства. Протягом року з дня набрання чинності Законом положення статуту товариств діють в частині, що відповідає законодавству станом на 17 червня.

2. Прийнято Закон про відновлення «будівельної амністії»

Дозволено на безстроковій основі прийняття в експлуатацію об'єкти будівництва, споруджених без дозволу на виконання будівельних робіт, при дотриманні ряду умов. Можна ввести в експлуатацію об'єкти будівництва, що віднесені до класу незначних наслідків (СС1), побудовані на земельній ділянці відповідного цільового призначення без наявності дозвільного документа на виконання будівельних робіт, а саме: побудовані в період з 5 серпня 1992 року до 9 квітня 2015 року індивідуальні ( садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки загальною площею до 300 кв. м і господарські (присадибні) будівлі і споруди загальною площею до 300 кв. м; побудовані до 12 березня 2011 року будівлі і споруди с / г призначення. Відповідний Закон «Про внесення змін до Закону України« Про регулювання містобудівної діяльності »щодо продовження терміну прийому в експлуатацію об'єктів будівництва, споруджених без дозволу на виконання будівельних робіт» (проект № 3696) прийнятий ВР 22 березня. Крім того, планується передати функції контролю за проведенням обстеження об'єктів будівництва, прийнятих в експлуатацію в установленому законодавством порядку, і реалізацією заходів щодо забезпечення надійності та безпеки при їх експлуатації виконавчим органам сільських, селищних, міських рад. Відповідний законопроект № 7085 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері містобудування» прийнятий за основу.

3. Вводиться стратегічна екологічна оцінка

В Україні вводиться механізм стратегічної екологічної оцінки. Національне законодавство буде адаптоване до законодавства ЄС в частині встановлення сфери застосування і порядку здійснення стратегічної екологічної оцінки. Документом встановлено порядок здійснення стратегічної екологічної оцінки, механізм проведення транскордонних консультацій, інформування про прийняте рішення і моніторингу впливу виконання документа державного планування на навколишнє середовище. Закон «Про стратегічну екологічну оцінку» (проект № 6106) прийнятий ВР 20 березня.

4. Починає роботу нова система блокування податкових накладних

22 березня набула чинності постанова Кабміну від 21 лютого 2018 року № 117, що регулює порядок призупинення реєстрації податкової накладної та розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Процедура передбачає чотири етапи. На першому етапі «відсікається» накладна, перевіряється на відповідність встановленим критеріям. Якщо документ відповідає таким характеристикам, він автоматично реєструється. Якщо немає - процес йде далі. На другому етапі система перевіряє ступінь ризиковості платника: наприклад, чи є документи власників «чистими» і чи було отримано їх згоду на відкриття фірми. Якщо платник не відноситься до ризикових, далі оцінюється його позитивна податкова історія. На четвертому етапі вже сама операція перевіряється на фіктивність. Зокрема, оцінюється наявність ліцензій і відповідність кількості проданих товарів залишкам на складі.

5. Відновлюється кредитування бізнесу на підконтрольних територіях в зоні АТО

Відновлено можливість розвитку малого і середнього бізнесу з використанням позикових фінансування на території проведення АТО. Зокрема, скасовано мораторій на пеню і штрафи на основну суму заборгованості за зобов'язаннями за кредитними договорами та договорами позики, укладеним з юридичними особами та ФОП, місцезнаходженням яких є підконтрольна органам державної влади територія проведення АТО, після 1 січня 2018 року, і за кредитними договорами і договорами позики, в яких після цієї дати за погодженням сторін вносилися зміни в частині продовження термінів виконання зобов'язань або зменшення розміру відсотків, штрафних санкцій. Крім того, не діє мораторій на продаж іпотеки, що знаходиться в зоні проведення АТО, якщо ФОП і юрособи знаходяться не там і оформили іпотеку з метою забезпечення виконання зобов'язань за договорами, укладеними після 1 січня 2018 року, або за договорами, до яких вносилися зміни в частині продовження термінів виконання зобов'язань або зменшення розміру відсотків, штрафних санкцій. Відповідні зміни передбачені Законом № 2266-VIII, який вступив в силу 21 березня.

6. Встановлено вимоги до бази малих виробників вина

Встановлено вимоги до матеріально-технічної бази малих виробництв виноробної продукції. Така база повинна включати: земельні ділянки, які належать суб'єкту господарювання на підставі будь-якого речового права, на яких підприємство вирощує плоди, ягоди, виноград, а також розміщує товарну пасіку; які належать суб'єкту господарювання відокремлені нежитлові приміщення (цеху, підвали, ангари), призначені для здійснення господарської діяльності; власну або залучену на договірних засадах акредитовану лабораторію, уповноважену на проведення робіт з перевірки якості і безпеки вин виноградних, вин плодово-ягідних, напоїв медових; обладнання для виробництва та розливу в споживчу тару вин і напоїв. Заборонено використання спирту при виробництві суб'єктами господарювання малих виробництв виноробної продукції. Нові марки вин і напоїв затверджуються керівником підприємства на підставі висновку: Центральної галузевої дегустаційної комісії виноробної промисловості, або дегустаційної комісії профільного наукової установи, або дегустаційної комісії галузевої громадської організації. Зміни передбачені Законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку виробництва терруарних вин і натуральних медових напоїв» (проект № 6693), який був прийнятий ВР 20 березня.

7. Чи змінилися правила роботи автоперевезників

Оновлені Правила надання послуг пасажирського автомобільного транспорту. Зокрема, врегульовані взаємовідносини між автостанціями та автомобільними перевізниками в частині введення договірних відносин з надання (отримання) автостанційних послуг. Також спрощені правила відкриття нових автобусних станцій і знижено надмірне державне регулювання їх фінансово-господарської діяльності. Рішення про відкриття або закриття автостанції приймається її власником з обов'язковим інформуванням органу місцевого самоврядування. Організація роботи автостанції покладається на її власника. Власники автостанцій також несуть відповідальність за якість і безпеку послуг, що надаються пасажирам та автоперевізникам, доступність, технічний та санітарно-гігієнічний стан будівель, споруд, обладнання та території автостанції. Відповідні зміни передбачені постановою Кабміну від 7 лютого 2018 року № 181.

8. Іноземні інвестори можуть отримати довгострокові українські візи

Довгострокову візу для в'їзду в Україну можуть оформити іноземці та особи без громадянства, які є засновниками / учасниками / бенефіціарними власниками зареєстрованої в Україні юрособи, якщо розмір їх частки в статутному капіталі українського юрособи складає не менше 100 тис. Євро за офіційним валютним курсом, установленим Національним банком на дату внесення іноземної інвестиції. Відповідні зміни до Правил оформлення віз для в'їзду в Україну і транзитного проїзду через її територію внесені постановою Кабміну від 14 березня 2018 року № 171.

9. Банкам спростили реструктуризацію кредитної заборгованості

Нацбанк оновив Положення про визначення банками України розміру кредитного ризику за активними банківськими операціями, зокрема: привів у відповідність дату початку відліку з датою початку введення нових підходів до визначення непрацюючих активів. Тепер банки при визначенні розміру кредитного ризику визначають кількість днів визнання активу непрацюючим, починаючи з 3 січня 2017 року. Уточнено порядок, обсяг і термін обліку банками вартості застави по непрацюючим кредитами. Також банкам надано право призупиняти визнання дефолту боржників, кредити яких реструктуризовані відповідно до Закону «Про фінансової реструктуризації», без застосування мінімального періоду перебування боржників в дефолтних класі (180/365 днів). Крім того, відстрочена дата вступу в силу норми Положення, що встановлює критерії для суб'єктів оціночної діяльності, які здійснюють оцінку застави банків (до 2 травня 2018 року). Відповідні зміни передбачені постановою НБУ від 16 березня 2018 року № 26.

10. Нацбанк затвердив правила округлення суми в чеку

З 1 липня 2018 року НБУ припиняє випуск монет номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок. У той же час монети цих номіналів вилучати з обігу не будуть. Вони і надалі будуть використовуватися як засіб платежу. Таким чином, з 1 липня 2018 року в разі відсутності таких монет підприємства торгівлі і сфери послуг будуть округляти загальні в чеку суми розрахунків готівкою і загальні суми розрахунків в акті про видачу коштів чи іншому документі, який оформляється при поверненні коштів у разі повернення товару, по наступним математичним правилам: сума, яка закінчується від 1 до 4 копійок, округляється в бік зменшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок; сума, яка закінчується від 5 до 9 копійок, округляється в бік збільшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок. Округлення не застосовуватиметься для безготівкових розрахунків. Підприємства торгівлі та сфери послуг, які застосовують РРО, при проведенні готівкових розрахунків повинні вказувати в чеках загальні суми до округлення і після. Відповідні нововведення передбачені постановою НБУ від 15 березня 2018 року № 25 «Про оптимізацію обігу монет дрібних номіналів».

Коментарі:
    Додати коментар