Останні новини:

05 Лютого 2019

У чому вигоди ведення бізнесу в Україні для віхідців з ІрануУ чому вигоди ведення бізнесу в Україні для віхідців з Ірану
0/5
Усього голосів: 0

На відміну від інших країн світу, де велика кількість жителів залишають державу з економічних причин, їдуть на заробітки, мотиви еміграції іранців пов'язані з політикою влади і неспокійною обстановкою в ісламській республіці.

В результаті ісламської революції 1979 року з Ірану виїхало 5 млн громадян. Піковими в плані еміграції стали 2005 (обрання президентом Махмуда Ахмадінежада) і 2009 (розправа над протестуючими після чергових виборів правителя) роки.

В кінці 2017 - початку 2018 го країну знову охопили акції протесту проти клерикального керівництва, корупції і підвищення цін на продукти. За даними іранської служби BBC населення республіки за останнє десятиліття збідніло на 15%. У той же час жителі їдуть не стільки заради економічного благополуччя, скільки заради здобуття свободи.

Крім того, в серпні і початку листопада 2018 року, в два етапи, з метою домогтися згортання Іраном ракетної і ядерної програми США ввели проти Ісламської Республіки санкції, в результаті якої країна буде ізольована від світової фінансової системи і позбудеться основного заробітку - від торгівлі нафтою. З кінця минулого століття держава вже було піддано санкцій з боку Сполучених Штатів, Євросоюзу і ООН. Після трирічної перерви левова частка обмежень була відновлена. 4 листопада по країні прокотилася чергова хвиля протестів.

Економічні відносини України і Ірану

З усіх країн близькосхідного регіону Іран є, мабуть, одним з найважливіших бізнес-партнерів України. У березні 2016 після 11-річної перерви країни відновили двосторонні відносини, в результаті чого обсяги торгівлі між державами склали 745 млн доларів, що на 32% більше, ніж роком раніше.

Головні напрямки співпраці - агропромисловий комплекс, авіа-, гірничодобувна промисловість, транспорт, енергетика, кооперація у сфері інвестицій. Іранські представники активно цікавляться орендою українських земель і переробкою сільськогосподарської продукції.

У вересні 2018 року стало відомо, що бізнес ісламської республіки зацікавлений у вирощуванні зерна в Україні для подальшої експортіровкі на батьківщину. Так керівник іранської компанії Negin Fouland Margoon заявив про свої плани інвестувати в будівництво елеватора на Волині. Шаабан Амін Асадаллах також зазначив, що в курсі того, що при інвестуванні на суму від 100 тис. Доларів можна отримати вільне проживання в Україні.

Чим Україна вигідна зарубіжних інвесторів в аграрному секторі

Незважаючи на політичну та економічну нестабільність, високий рівень корупції, іноземців приваблюють українські родючі землі, працьовитість населення. Багато з них, повільно, але впевнено інвестують в українську економіку, зокрема в сільське господарство.

Серед плюсів інвестицій експерти виділяють наступні.

 1. Трансформування економіки і перехід від напрямків індустріальної, радянської епохи до більш сучасним, використання інноваційних технологій.
 2. Орієнтація на ринок Європи. Висока якість продукції відкриває двері для виходу в держави Азії, «арабського світу».
 3. Дешева робоча сила, якісно виконує роботу. Іноземці відзначають дисциплінованість і високу відповідальність українських працівників.
 4. Низькі податки і невисока вартість паливних матеріалів.
 5. Підвищення врожайності. Починаючи з 1995 року для зернових культур вона піднялася на 69%, олійних - на 128%.
 6. Високий транзитний потенціал країни.
 7. Інвестиційне законодавство з кожним роком спрощує роботу.

Нині Україна перебуває на старті шляху щодо інвестування у виробництво і сільське господарство. У найближчі роки зростання інвестицій може досягти 30-50 млрд доларів, очікується зростання конкуренції за найманих працівників і кращі місця. Нині ж для інвесторів найбільш важливий фактор часу.

Послуги по темі:

 • Юридичний супровід бізнесу
 • Імміграція в Україну
 • Відкриття бізнесу
 • Купити готовий бізнес
Коментарі:
  Додати коментар