Останні новини:

22 Січня 2018

Українці зможуть отримувати адміністративні послуги через мобільнийУкраїнці зможуть отримувати адміністративні послуги через мобільний
0/5
Усього голосів: 0

Мін'юст спільно з експертами і донорами розробив і забезпечив прийняття законодавства, яким запроваджено нові стандарти ідентифікації громадян, включаючи Mobile ID. Це технологія, що надає змогу ідентифікувати особу через мобільний телефон, а значить - через мобільний отримувати послуги від держави, підписувати контракти і користуватися безліччю інших сервісів. Про це повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.

«Нові технології нададуть можливість гармонізувати електронний документообіг з країнами ЄС та впровадити сучасний механізм електронної ідентифікації Mobile ID. Українці зможуть отримувати через Інтернет державні послуги, засвідчувати документи, які будуть мати таку ж силу, як і паперові з печаткою і підписом, користуватися комерційними сервісами. Звичайний телефон стає зручним хабом, який замінить людині спілкування з чиновниками», - підкреслив глава Мін'юсту.

За словами Павла Петренка, щоб скористатися новою технологією, потрібно взяти паспорт і ідентифікаційний код, звернутися в офіс свого оператора мобільного зв'язку та оформити SIM-карту нового покоління. На неї буде записаний індивідуальний цифровий підпис. Зараз видачу таких карт контрактним клієнтам вже почали в «Київстарі». А до середини 2018 року аналогічну послугу надаватимуть «Vodafone України» і Lifecell.

«Найближчим часом всі органи державної влади в Україні, згідно з дорученням Прем'єр-міністра, повинні забезпечити інтеграцію Mobile ID в свої електронні сервіси. Що стосується наших електронних послуг - за допомогою сервісу Mobile ID громадяни зможуть відкрити, внести зміни або закрити бізнес; отримати виписки з реєстру нерухомості і бізнес-реєстру; отримати електронні послуги в земельній сфері», - додав Міністр юстиції.

Він також зазначив, що державне підприємство Мін'юсту «Національні інформаційні системи» в рамках проекту міжнародної технічної допомоги «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» вже забезпечило створення відповідної технологічної бази.

«З огляду на європейський і світовий досвід, ми повинні пройти досить тривалий шлях впровадження всіх елементів державних електронних сервісів. Але альтернативного шляху у держави, який не бажає відстати в розвитку назавжди, - немає», - заявив Павло Петренко.

Коментарі:
    Додати коментар