Останні новини:

07 Грудня 2017

Умови акредитації на митниціУмови акредитації на митниці
0/5
Усього голосів: 0

Для всіх, чия економічна діяльність виходить за рамки України і стосується міжнародних торгових відносин, обов'язкова акредитація на тому митному пункті, де вантаж буде перетинати кордон на ввезення або вивезення. Що ж собою являє акредитація на митниці і за яких умов вона можлива?

Поняття митної акредитації та її особливості

Під митною акредитацією мається на увазі процес постановки на митний облік юридичної особи - компанії, фірми, підприємства або фізичної особи-підприємця з метою використання у своїй господарській діяльності зовнішньоекономічних (експортних або імпортних) операцій.

Згідно законодавства, чинного сьогодні в Україні, такі суб'єкти підприємництва зобов'язані пройти відповідну акредитацію і отримати акредитаційну картку. Тільки маючи на руках таку картку, можна займатися зовнішньоекономічною торгівлею без будь-яких складнощів і проблем. Своєчасне оформлення акредитації дає можливість безперешкодного виходу на будь-які зарубіжні ринки і дозволяє взаємовигідно співпрацювати з іноземними постачальниками та посередниками.

Документація на акредитацію подається в митницю один раз і потребує максимальної зібраності і уваги. В результаті проходження акредитації, митницею видається здобувачеві акредитаційна картка в паперовому та електронному вигляді. З акредитації починається процес накопичення інформації про міжнародну репутацію підприємства або приватного підприємця, яка фіксує точність виконання міжнародних договорів і якість роботи із зарубіжними партнерами.

Етапи акредитації в митниці

Для здійснення митної акредитації необхідно виконати певний алгоритм дій, а саме:

  • Вибрати митницю, через яку буде здійснюватися проходження вантажу.
  • Уважно і відповідально заповнити відповідну заявку.
  • Підготувати пакет необхідних для подачі документів - на паперових або електронних носіях.
  • Подати документи до митного органу.
  • Отримати картку акредитації.
  • Передати її митному брокеру для подальшої роботи з вантажами на митниці.

Особливості та нюанси підготовчого етапу

Не слід забувати при оформленні акредитації про деякі фактори, що безпосередньо впливають на швидкість отримання акредитації - людський і організаційний. Будь-яка операція, що здійснюється людиною, дуже часто залежить від його самопочуття і настрою, тому може бути виконана і максимально швидко, і катастрофічно повільно. Як станеться саме з Вашою акредитацією, передбачити не зможе ніхто, тому, розраховуючи реально можливі тимчасові рамки, краще зробити певну поправку на людський фактор, не залишивши без уваги і можливість черги на отримання акредитації.

З огляду на такі нюанси, починати процес акредитації на митниці слід завчасно, щоб не витрачати дарма часу і своєчасно отримати картку на акредитацію. Значно скоротити час оформлення можна за допомогою кваліфікованого досвідченого фахівця - митного брокера.

Коментарі:
    Додати коментар