Останні новини:

22 Грудня 2017

Умови договору позики з нерезидентомУмови договору позики з нерезидентом
0/5
Усього голосів: 0

Основною запорукою успішної реєстрації договору позики з нерезидентом є підготовка фінансових документів обох сторін договору, а також юридично грамотне складання договору.

На що слід звернути увагу перед створенням договору позики з нерезидентом.

Договір укладається в письмовій формі і реєструється в Національному банку України. Якщо договір правильно оформлений, а вся процедура пройдена успішно, НБУ видає свідоцтво, яке підтверджує остаточну реєстрацію.

Обов'язково, щоб на момент реєстрації договір був українською мовою або перекладений українською і завірений нотаріально.

Отже, одним з головних положень є мета позики. Без такого застереження Ваш договір не приймуть в НБУ.

Відповідно, процедура затягнеться на невизначені строки. Як правило, такими умовами є фінансування компанії, її проектів, покупка нерухомості, і т.д.

Імперативною нормою є норма, яка регулює виплати за користування кредитною позикою. В тому числі, всі інші платежі, неустойка, комісія та інше.

Все одно, для того, щоб договір був дійсним, необхідно включити такий пункт і прописати, що розмір виплат за договором не може перевищувати встановлений законом відсоток.

Їх розмір залежить від терміну, на який береться позика:

  • 9,8% річних - до 1 року
  • 10% річних - від 1-3 років
  • 11% річних - більше 3 років

Важливо розуміти, договір вступає в силу з моменту його реєстрації. Якщо передбачена виплата відсотків до переведення кредитних грошей в Україну, такий договір є недійсним.

Зверніть увагу, що не мають право видавати таку позику нерезиденти з офшорним статусом. Перелік країн закріплений Розпорядженням КМУ від 23.02.2011 №143-р.

Коментарі:
    Додати коментар