Останні новини:

24 Січня 2019

Умови прийняття громадян до ЖБК перевірять на законністьУмови прийняття громадян до ЖБК перевірять на законність
0/5
Усього голосів: 0

Сьогодні, 24 січня, Велика палата Конституційного Суду України проведе пленарне засідання та визначить, чи відповідають Конституції вимоги щодо обліку громадян, бажаючих вступити до житлово-будівельного кооперативу.

ВП КСУ розгляне справу за конституційним поданням 49 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень частини другої статті 135 Житлового кодексу Української РСР у формі письмового провадження.

Відповідно до частини другої статті 135, до членів житлово-будівельного кооперативу приймаються громадяни, які постійно проживають у даному населеному пункті (якщо інше не встановлене законодавством Союзу РСР і Української РСР) і перебувають на обліку бажаючих вступити до житлово-будівельного кооперативу та внесені до єдиного державного реєстру громадян, які потребують поліпшення житлових умов або користуються правом позачергового прийому до членів кооперативу, а також громадяни, зазначені в частині першій статті 143, частині другій статті 145 і частині першій статті 146 Житлового кодексу Української РСР.

Умова про постійне проживання у даному населеному пункті та перебуванні на кооперативному обліку не поширюється на осіб, які вступають до членів кооперативу у зв'язку із обміном (у тому числі міжміським) житлового приміщення, що займається ними в будинку державного або громадського житлового фонду або в будинку іншого ЖБК на житлове приміщення в будинку даного кооперативу.

До кооперативу приймаються члени сім'ї члена кооперативу, що помер або вибув з нього з інших причин, чи переселився в іншу квартиру в будинку того ж кооперативу. У випадку поділу квартири між членом кооперативу та його колишнім подружжям приймається в члени кооперативу один із колишнього подружжя члена кооперативу.

Коментарі:
    Додати коментар