Останні новини:

03 Березня 2022

Військовий стан та податки — платити чи ні?Військовий стан та податки — платити чи ні?
0/5
Усього голосів: 0

Незважаючи на те, що наша країна зараз переживає важкі часи та запроваджено військовий стан, Податкова служба, митні органи працюють у штатному режимі. Що це означає?

Це означає, що всі суб'єкти господарської діяльності, фізичні особи — підприємці та громадяни зобов'язані сплачувати податки. Крім того, на засіданні Комітету Верховної ради з питань фінансів, податкової та митної політики ухвалено рішення про пропозицію внести авансові платежі з податків. Зрозуміло, це обов'язок, а прохання з фінансових можливостей.

Виходить, що платники податків не звільняються від обов'язку вчасно вносити обов'язкові платежі. Виняток становлять лише кілька моментів:

  • несвоєчасне подання звітності або її ненадання не тягне за собою відповідальності, передбаченої законом;
  • заплановані податкові перевірки відкладені, а розпочаті — призупинені;
  • не тягне у себе відповідальності несвоєчасна реєстрація податкових накладних.

Аналіз нинішньої ситуації дозволяє зробити висновок, що за несплату податків платники податків не притягуватимуться до відповідальності, передбаченої законом, зокрема, штрафних санкцій.

Відповідно, у майбутньому можливе виникнення безлічі розбіжностей та суперечок із Податковою службою. Вже на цьому етапі платникам податків краще проконсультуватися з юристом. Фахівець надасть актуальну інформацію, необхідні роз'яснення та розповість, чим допоможе адвокат із податкових спорів, послуги якого можна замовити тут https://legal.ua/ua/podatkovi-spori-oskarzhennya-aktiv-podatkovoi-sluzhbi.html.

Поради юриста

У нинішній ситуації, незважаючи на форс-мажор, який офіційно встановлено Торгово-промислову палату з 24 лютого 2022 року, суб'єктам господарської діяльності потрібні юридичні послуги з питань оподаткування.

Адвокати з податкових спорів радять:

  • наскільки можна внести своєчасно всі обов'язкові платежі;
  • підготувати документи (звітність);
  • у разі неможливості виконання вимог законодавства, сплатити всі податки та здати звітність після усунення форс-мажорних обставин у країні.
Коментарі:
    Додати коментар