Останні новини:

20 Лютого 2018

Вища рада правосуддя закликав МВС не позбавляти суди охорониВища рада правосуддя закликав МВС не позбавляти суди охорони
0/5
Усього голосів: 0

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков з ранку опублікував на своїй сторінці в Facebook пост про скликання позачергового засідання Уряду, на розгляд якого він має намір внести проект постанови про припинення функцій охорони судових установ з боку Нацполіціі і Нацгвардії. Відповідне звернення він опублікував в зв'язку з тим, що «суддя Шевченківського суду відпустив з-під арешту людину, яка завдала вогнепальне поранення поліцейському, в той час коли він охороняв суд від вторгнення туди радикалів».

Також А. Аваков зажадав від Вищої ради правосуддя «негайної реакції на такі дії судді», а від прокуратури і апеляційного суду «негайно винести справедливе рішення за фактом нанесення вогнепального поранення поліцейському».

Крім того, голова Шевченківського райсуду звернувся до ВСП із заявою про те, що сьогодні, 19 лютого, приблизно о 09:30, співробітники Нацгвардії покинули суд без пояснення причин. Суд залишився без охорони.

У зв'язку з цим для обговорення насущного питань охорони судів ВСП терміново зібрався на засідання о 16:00. За результатами засідання Рада затвердила публічне звернення.

Так, Вища рада правосуддя вважає неприпустимим вирішення суспільних протиріч шляхом насильства в будь-якій формі і категорично засуджує факти нападу на працівників Нацполіціі і громадян, які мали місце в Солом'янському суді міста Києва 16 лютого. Поділяючи стурбованість МВС, ВСП категорично не сприймає публічні заяви про відмову виконання державної функції забезпечення охорони суден, розміщені на сайті Міністерства. ВСП пояснив, що вимоги до ради і апеляційному суду винести рішення є втручанням і тиском на судову владу. ВСП неодноразово повідомляв про подібні факти втручання.

ВСП заявив, що зняття охорони з судів наражає на небезпеку не тільки суддів, а й громадян, права яких гарантовані державою.

Коментарі:
    Додати коментар