Останні новини:

08 Лютого 2019

Всі, хто здійснює незалежну професійну діяльність, повинні повідомляти про це банкиВсі, хто здійснює незалежну професійну діяльність, повинні повідомляти про це банки
0/5
Усього голосів: 0

Набрала чинності постанова правління Національного банку України «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України» від 28 січня 2019 р. № 23.

За змінами до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою НБУ від 21 січня 2004 р. № 22, банки прийматимуть до виконання платіжні вимоги/інкасові доручення стягувача, документи про арешт / зняття з арешту коштів, які передані, окрім іншого, помічником приватного виконавця (абз. 4 п. 2.13 глави 2; абз. 3 п. 9.1 глави 9; абз. 1 п. 9.11 глави 9).

У п. 2.2 глави 2 Положення про порядок здійснення банками України вкладних (депозитних) операцій з юридичними і фізичними особами, затвердженого постановою НБУ від 03 грудня 2003 р. № 516 замінено 2 речення, яким визначалися вимоги до електронної форми договору.

Текст 2-го речення п. 2.2 щодо вимог створення, зберігання електронних документів та використання електронних підписів відтепер відсилає до норм Законів «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги» та актів Нацбанку.

Відповідно до нового п. 1.26 глави 1 Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженої постановою Нацбанку від 12 листопада 2003 р. № 492 банки перевірятимуть наявність даних про фізичну особу, яка відкриває / закриває рахунок, у Єдиному реєстрі боржників. У разі виявлення таких даних, банки повідомлятимуть ДВС чи приватного виконавця про відкриття/закриття рахунку клієнта.

Згідно з новою редакцією абз 3 п. 6.1 глави 6 Інструкції (і далі по тексту), відтепер не лише підприємець повинен вказувати про свій статус ФОП у заяві про відкриття поточного (непідприємницького) рахунку, а й особа, яка провадить незалежну професійну діяльність.

Новою редакцією п. 18.16 глави 18 вказано, що картка із зразками підписів нерезидента-інвестора (юридичної особи) може бути складеною в довільній формі із зазначенням: повного та скороченого найменування юридичної особи, її місцезнаходження, назви та місцезнаходження банку, у якому відкривається рахунок, номера рахунку, тощо.

У картці повинні бути відображені зразки підписів осіб, які мають право розпоряджатися рахунком і підписувати розрахункові документи. Картка зі зразками підписів нерезидента-інвестора має бути посвідчена нотаріусом.

Справжність підписів осіб, зазначених у картці, може бути засвідчена нотаріусом іноземної держави та легалізована в консульській установі України або засвідчена.

Коментарі:
    Додати коментар