Останні новини:

02 Березня 2022

Вирішення корпоративних суперечок — прерогатива юристаВирішення корпоративних суперечок — прерогатива юриста
0/5
Усього голосів: 0

Корпоративні суперечки — це часто явище в бізнес-колах. Відразу зазначимо, що до цієї категорії не належать правовідносини між керівником та працівниками, які регулюються нормами КЗпП.

Учасниками корпоративних правовідносин є засновники, власники бізнесу. З яких причин виникають корпоративні суперечки? Які є шляхи їх вирішення і чи потрібно залучати юристів? Розглянемо далі.

Чому виникають корпоративні суперечки?

Розбіжності між засновниками, особами, які здійснюють управління бізнесом, можуть виникнути на будь-якій стадії — у момент започаткування нового суб'єкта господарювання, його реорганізації і навіть після ліквідації.

Серед найбільш поширених причин корпоративних суперечок можна назвати такі:

 1. Прийняття рішень із корпоративних питань у розріз корпоративної політики компанії.
 2. Порушення вимог законодавства щодо порядку реорганізації юридичної особи.
 3. Перерозподіл повноважень керівників.
 4. Зміна керівника.
 5. Перерозподіл часток у статутному капіталі.
 6. Вихід із складу засновників.
 7. Заподіяння шкоди.
 8. Порушення порядку голосування тощо.

Щоб знайти оптимальне рішення у спірній ситуації, її потрібно ретельно проаналізувати. А зробити це зможе лише юрист, який добре розуміється на корпоративному праві. Щоб швидко і оптимально вирішити суперечки між учасниками корпоративних відносин, ви можете звернутися до юриста тут.

Коли залучати юриста і чим він допоможе?

Корпоративна суперечка - це удар по нормальній роботі компанії, а можливо, і її ділової репутації. Якщо між учасниками корпоративних правовідносин виникли навіть найменші розбіжності та самостійно дійти спільного знаменника не можна, краще відразу звертатися до юриста.

Фахівці з корпоративного права надасть консультативну та практичну допомогу, зокрема:

 • консультації;
 • аналіз документів;
 • виявлення вразливих місць у бізнесі;
 • мінімізацію ризиків;
 • врегулювання спору у позасудовому порядку;
 • звернення до суду (за потреби).

Багато бізнесменів не поспішають звертатися за допомогою до корпоративних юристів, оскільки переживають за розголошення відомостей третіх осіб та конкурентів. Як правило, з юридичними компаніями підписується договір на надання послуг, одним із ключових пунктів якого є сувора конфіденційність.

Чим раніше ви залучите юриста до вирішення спору, що випливає із корпоративних правовідносин, тим краще для вашого бізнесу та ділової репутації.

Коментарі:
  Додати коментар