Останні новини:

11 Червня 2019

Як ділиться майно при ліквідації ТОВЯк ділиться майно при ліквідації ТОВ
0/5
Усього голосів: 0

Ліквідація підприємства — завжди нелегка процедура, спрямована на припинення роботи суб'єкта підприємництва. Вона буває добровільною і примусовою. У будь-якому випадку необхідно пройти певні етапи ліквідації, перш ніж суспільство зможе перейти до поділу майна після припинення офіційної діяльності. За законодавством до розгляду цього питання можна підійти тільки повністю забезпечивши погашення боргів, наявних на підприємстві. Крім того, необхідно витримати терміни, протягом яких кредитори можуть подавати претензії.

ЯК РОЗДІЛИТИ МАЙНО ТОВ В ПРОЦЕСІ ЛІКВІДАЦІЇ

В ході ліквідаційної процедури право власності на активи ТОВ переходить від юридичної особи до фізичних, які виступали засновниками товариства та брали участь у формуванні статутного капіталу. Щоб такий перехід міг бути здійснений максимально коректно, виключаючи конфлікти і правові спори, необхідно діяти в рамках законодавства, не відступаючи ні на крок.

У відповідності з законодавством насамперед потрібно розподілити між учасниками ТОВ зароблений прибуток, і лише після цього починати розділ майна згідно з розмірами їх внесків, які становлять певну частку в статутному капіталі.

Поділ майна можна проводити різними способами — отримати свою частку в грошовій формі або в натуральній. Не викликає сумнівів, що майно потрібно ділити пропорційно належить учасникам часток статутного капіталу. Якщо майно перебуває у натуральному вигляді, то воно підлягає продажу і розподілу отриманих коштів між засновниками за величиною їх часток.

ОСОБЛИВОСТІ РОЗПОДІЛУ МАЙНА МІЖ УЧАСНИКАМИ ЧЕРЕЗ ДОБРОВІЛЬНУ ЛІКВІДАЦІЮ

У РАЗІ, КОЛИ ДІЯЛЬНІСТЬ ТОВ ПРИПИНЯЄТЬСЯ ДОБРОВІЛЬНО, ПРОДАВЦЕМ СТАЄ ГОЛОВА ЛІКВІДКОМІСІЇ. МАЙНО ПІДПРИЄМСТВА РЕАЛІЗУЄТЬСЯ ЗА ТАКИМИ ДОКУМЕНТАМИ:

  • договір купівлі-продажу, якщо реалізується обладнання;
  • угода на продаж промислових зразків, які є об'єктами патентного права.

Виробничі запаси сировини і продукції підлягають реалізації за договорами купівлі-продажу.

РОЗДІЛ МАЙНА В ХОДІ ЛІКВІДАЦІЇ ЧЕРЕЗ СУД

Через суд рішення про ліквідацію ТОВ приймається у разі примусової процедури і проходить ця процедура згідно з правилами виконавчого провадження. Якщо судом прийнято рішення про зупинення діяльності підприємства, необхідно погасити боргові зобов'язання товариства перед усіма контрагентами. І робиться це в першу чергу за рахунок грошових коштів. Якщо цього не буде достатньо для повного задоволення вимог кредиторів, майно товариства продається на публічних торгах.

Після закінчення розрахунків з кредиторами і персоналом, кошти, що залишилися, розподіляються пропорційно внескам у статутний капітал між учасниками товариства.

Коментарі:
    Додати коментар