Останні новини:

03 Липня 2018

Як емігрувати з УкраїниЯк емігрувати з України
0/5
Усього голосів: 0

На сьогоднішній день кожен третій українець розглядає можливість емігрувати з країни. Про це свідчать результати дослідження, яке провів Київський міжнародний інститут соціології на замовлення видання «Дзеркало тижня». За статистикою число громадян, які виїжджають з України, значно перевищує кількість іммігрантів. Потік еміграції починаючи з 2014 року посилився. Люди від'їжджають з метою працевлаштування, отримання освіти, а також з намірами залишитися в іншій країні назавжди.

Які основні причини еміграції

Одна з головних цілей українців, які залишають країну – поліпшення матеріального становища. Крім того, людьми рухає прагнення до стабільності, впевненості у завтрашньому дні, бажання проживати в державі, яка сприяє процвітанню свого населення. Що ж ми бачимо в Україні?

 • Збройний конфлікт на Сході.
 • Занепад економіки.
 • Повсюдну бюрократію.
 • Несприятливі умови для ведення бізнесу.
 • Високий рівень корупції, недовіру до правоохоронних і судових органів.
 • Соціальну незахищеність населення.

Варто відзначити, що біженці з Донбасу, втративши дах над головою і зазнавши тяжких втрат, вважають за краще виїжджати якнайдалі від місця, де вони пережили трагічні події, за можливості – за кордон. Раніше покидали Україну переважно жителі Західного регіону.

Види імміграції

Найбільш поширені види виїзду на проживання до іншої країни: трудова імміграція та переїзд з метою здобуття освіти за кордоном; бізнес-імміграція, імміграція за наявності коріння і родинних зв'язків. Деякі країни надають можливість отримання громадянства у разі купівлі нерухомості на їх території.

Що стосується роботи за кордоном, то найбільш зацікавлені в українських кандидатах в таких сферах:

 • IT.
 • Медицина.
 • Наука.
 • Інженерія.
 • Будівництво.

Лікарів з України охоче приймають в Німеччині, Чехії, будівельників та різноробів працевлаштовують у Польщі, Чехії, Португалії, Іспанії. Вітчизняні IT-фахівці успішно працюють в Німеччині, Польщі, Нідерландах.

Що стосується навчання, то згідно з дослідженнями соцгрупи «Рейтинг» 70% українців виступають за те, щоб їхні діти здобували освіту за кордоном. Найбільш популярні нині країни – Польща, Німеччина, Канада, США. Плюс їх також в можливості залишитися.

Ділова імміграція можлива за наявності капіталу в сумі від 10–20 тис. євро. Сьогодні популярністю для інвестицій і як країни для еміграції користуються держави Європи, Америка. Деякі пропонують інвесторам додаткову підтримку. Так, в Німеччині при вкладенні від 300 тис. євро в будівництво дитячого садка іммігранти мають можливість отримати посвідку на проживання. У Литві посвідка видається всім засновникам інноваційних стартапів.

Майже в кожній європейській країні можна отримати посвідку на проживання, якщо у нерезидента були родичі в цій державі. Наприклад, претендувати на литовське громадянство можуть рідні резидентів до третього покоління, які жили в Литві до 1942 року.

Нагадаємо, що в 2017 році в Україні діє безвізовий режим з країнами ЄС та Шенгену, що дало українцям нові можливості щодо переїзду в Європу. Відповідно у людей виникають запитання на кшталт: «Куди поїхати жити з України?», «Як легше емігрувати?» тощо. Адже умови імміграції в кожній державі свої.

Яку б країну для еміграції ви не обрали, важливо враховувати такі моменти, як знання мови, освіта, досвід роботи, розмір стартового капіталу, наявність нерухомості. Не варто також забувати про менталітет і культурні традиції.

Якщо ви вирішили розпочати нове життя за кордоном, але не знаєте, як і куди варто їхати, фахівці компанії Legal Solutions підкажуть, куди реально емігрувати з України і які країни приймають біженців з України. Ми допоможемо з оформленням необхідних документів, отриманням візи, тимчасової та постійної посвідки на проживання, зокрема, до Канади і країни Європи – Німеччини, Франції, Латвії, Польщі, Чехії та інших.

Коментарі:
  Додати коментар