Останні новини:

09 Травня 2021

Як ліквідувати підприємство?Як ліквідувати підприємство?
0/5
Усього голосів: 0

Ліквідація юридичної особи - поетапний процес, результатом якого є припинення господарської діяльності та внесення відповідних відомостей до ЄДРПОУ. 

Багато власників бізнесу, засновники не уявляють, наскільки складною і трудомісткою є ця процедура. Крім підготовки документів необхідно вирішити ряд питань - виплатити кредиторську заборгованість, пройти перевірку контролюючих органів, продати або розподілити активи компанії і т.д. 

Якщо говорити коротко, то процедура ліквідації виглядає так: 

 • прийняття рішення про припинення діяльності суб'єкта господарювання; 
 • підготовка документів; 
 • напрямок інформації державному реєстратору. 

Варто відзначити, що ліквідація може бути як добровільною, наприклад, коли підприємство стало збитковим і простіше його закрити, ніж вкладати кошти для розвитку і збільшення рентабельності, і примусовим (за рішенням суду або компетентного органу - Антимонопольного комітету). 

Незалежно від підстав ліквідації без допомоги професійних юристів не обійтися. Зверніться в компанію «Легал Солюшнз». Ми оформимо ліквідацію юридичної особи незалежно від організаційно-правової форми «під ключ» в мінімальні терміни. 

Етапи ліквідації 

Давайте детально розглянемо алгоритм ліквідаційної процедури підприємства: 

 1. На загальних зборах засновників приймається рішення про припинення господарської діяльності. Таке рішення обов'язково повинно підтверджуватися документально. Як правило, складається протокол.
 2. На початковому етапі необхідно створити ліквідаційну комісію (призначити ліквідатора), визначити коло повноважень і завдань. 
 3. Відомості про намір ліквідувати підприємство надсилаються державному реєстратору, який вносить в ЄДРПОУ запис про те, що суб'єкт господарювання знаходиться в стадії припинення діяльності. 
 4. Повідомлення контролюючим органам про початок ліквідаційної процедури. Проведення позапланової податкової перевірки. 
 5. Напрямок повідомлення кредиторам і встановлення термінів для витребування кредиторської заборгованості. 
 6. Реалізація активів підприємства з метою задоволення вимоги засновників і кредиторів. Складання ліквідаційного балансу. 
 7. Закриття банківських рахунків. 
 8. Анулювання ліцензій, спеціальних дозволів, акредитацій, виключення з реєстрів. 
 9. Передача документів, що підлягають тривалому зберіганню, до архіву. 
 10. Знищення печаток, штампів. 
 11. Внесення відомостей про припинення діяльності юридичної особи до Єдиного державного реєстру. 

Кожен етап супроводжується підготовкою документів, рішенням ряду організаційних і юридичних питань. Обов'язково на стадії ліквідації потрібно оформити скорочення (звільнення) працівників відповідно до КЗпП. 

Фінальна стадія ліквідації юридичної особи - отримання довідки від державного реєстратора.

Коментарі:
  Додати коментар