Останні новини:

12 Січня 2018

Як не порушити строки виплати відпускних, якщо заяву подано за день до початку відпустк



Як не порушити строки виплати відпускних, якщо заяву подано за день до початку відпустк
0/5
Усього голосів: 0

Головний державний інспектор відділу з питань експертизи умов праці Управління Держпраці в Кіровоградській області розглянула таку ситуацію:

«Працівник підприємства має намір взяти кілька днів щорічної відпустки в зв'язку з нагальною необхідністю. Заяву він написав за день до бажаного дня відпустки. Чи може підприємство надати даний відпустку?».

Конкретний період надання щорічних відпусток у межах, установлених графіком, узгоджується між працівником і роботодавцем, який зобов'язаний письмово повідомити працівника про дату початку відпустки не пізніше ніж за два тижні до встановленого графіком терміну.

Зміна термінів надання відпусток, відображених в графіку, може бути проведено за погодженням сторін трудового договору і при виникненні обставин, які змушують перенести щорічну відпустку. Якщо працівник просить перенести відпустку, наприклад, за сімейними обставинами, на інший період або надати його в стислі терміни і роботодавець не заперечує щодо зміни в графіку періоду використання ним відпустки, то це не вважається порушенням законодавства про відпустки.

Заробітна плата працівникам за час відпустки виплачується не пізніше ніж за три дні до його початку.

Відповідно до пункту 2 ст. 7 Конвенції № 132 «Про оплачувані відпустки (переглянута в 1970 році)», ратифікованої Законом України від 29.05.2001 р № 2481-III, суми, належні до виплати за період відпустки (частину), виплачуються зацікавленій особі до відпустки, якщо інше не передбачено угодою, що стосуються за собою застосування санкцій.

Таким чином, з огляду на положення названої статті Конвенції і те, що конкретний період надання щорічної відпустки або його частини узгоджується між працівником і роботодавцем, при необхідності отримання частини щорічної відпустки в стислі терміни в заяві працівник може вказати про своє бажання щодо отримання заробітної плати за неї в строки, визначені між ним і роботодавцем.

Крім того, дане положення названої статті Конвенції може застосовуватися в одиничних випадках, а не масово.

Коментарі:
    Додати коментар