Останні новини:

17 Травня 2021

Як оскаржити результати податкової перевірки?Як оскаржити результати податкової перевірки?
0/5
Усього голосів: 0

Для багатьох підприємців перевірка податкової — справжнє випробування, оскільки контролюючі органи завжди знайдуть якісь недоліки у веденні бухгалтерського та податкового обліку.

Результатом податкової перевірки є акт з переліком порушень та повідомлення-рішення, у якому міститься інформація про нарахування штрафних санкції, стягнення податкових зобов'язань.

Ви отримали акт податкової перевірки: що робити далі?

Як кажуть, вибір є завжди. Ви можете:

 • погодитися з переліком порушень та виплатити суми, які підлягають стягненню;
 • не погодитися та оскаржити результати перевірки у судовому порядку.

Щоб прийняти правильне рішення, ми радимо своєчасно звернутись до висококваліфікованих фахівців юридичної компанії «Легал Солюшнз». До кожного клієнта у нас індивідуальний підхід. за необхідності ми залучимо до роботи провідних бухгалтерів та економістів.

Чому треба звернутися до юристів?

Результат податкової перевірки — це не тільки цифри та суми. Щоб оцінити правомірність вимог контролюючих органів, треба досконало знати чинне законодавство. 

Юристи постійно стикаються з подібними ситуаціями, то зможуть вибрати оптимальний варіант вирішення проблеми. Ось ще кілька причин, за якими треба звертатися до фахівців:

 • глибокі знання податкового законодавства;
 • багаторічний досвід роботи;
 • навички ведення справ у суді.

Оскарження результатів перевірки

В першу чергу треба вивчити матеріали, надані податковою інспекцією, провести аналіз первинної бухгалтерської документації. Комплексний підхід дозволяє вибрати оптимальний засіб оскарження.

Оскарження результатів податкової перевірки відбувається в наступному порядку:

 1. Складання заперечення на акт перевірки. Обов'язково цей документ повинен бути вмотивованим, містити посилання на реальні факти та норми законодавства. 
 2. Надсилання заперечення до податкового органу, який проводив перевірку.
 3. Заперечення розглядаються ДФС протягом 7 робочих днів. 

Зверніть увагу, що оскаржувати в адміністративному або судовому порядку можливо лише повідомлення-рішення, а не акт. З огляду на правову позицію Верховного Суду, акт перевірки не є рішенням суб'єкта владних повноважень, тому оскарженню не підлягає.

В адміністративному порядку рішення оскаржується до податкового органу вищого рівня. Розгляд скарги відбувається на засіданні комісії. далі можна звертатись до суду, дотримуючись правил підсудності.

Алгоритм судового розгляду наступний:

 1. Складання позовної заяви про оскарження рішення податкового органу за результатами планової чи позапланової перевірки.
 2. Розгляд справи по суті.
 3. Винесення рішення.

Якщо оскарження закінчилось прийняттям судом рішення не на користь позивача (скаржника), складається апеляційна (касаційна) скарга.

Самостійно оскаржити результат податкової перевірки без юридичних знань досить складно, тому радимо одразу звертатись до фахівців, щоб не пропустити строк на оскарження, передбачений діючим законодавством.

Коментарі:
  Додати коментар