Останні новини:

11 Червня 2019

Як уникнути податкової перевірки при ліквідації ТОВЯк уникнути податкової перевірки при ліквідації ТОВ
0/5
Усього голосів: 0

У бізнесі ніхто не застрахований від невдач і розорення. Будь-яке успішне підприємство в силу різних причин може спіткати доля банкрута, тому починаючи якийсь комерційний проект, завжди слід отримати уявлення про процедуру ліквідації юридичної особи — суб'єкта підприємницької діяльності. Існує загальна для всіх суб'єктів господарювання процедура, за якою здійснюється припинення їх діяльності. І зовсім не важливо, вона проводиться добровільно або примусово, в будь-якому випадку в перелік обов'язкових заходів включається проведення перевірки податковими органами.

ЧИ МОЖНА ОБІЙТИСЯ ПРИ ЗАКРИТТІ ТОВ БЕЗ ПРОВЕДЕННЯ ПОДАТКОВОЇ ПЕРЕВІРКИ

У відповідності з Податковим кодексом при настанні моменту ліквідації суб'єкт господарювання зобов'язаний повідомити про це реєструючі органи. Коли реєстратори внесуть запис про початок процедури закриття і складений проміжний бухгалтерський документ - ліквідаційний баланс, законодавство вимагає повідомити в податкові органи протягом трьох робочих днів про відкриття ліквідаційної процедури. До повідомлення додається ліквідаційний баланс, з допомогою якого визначається коло суб'єктів, що претендують на погашення кредиторської заборгованості. На підставі цих даних податкова інспекція приймає рішення про необхідність проведення виїзної перевірки.

У ДЕЯКИХ ВИЗНАЧЕНИХ ЗАКОНОМ ВИПАДКАХ МОЖНА НЕ РОБИТИ ПЕРЕВІРКУ. УНИКНУТИ ПОДАТКОВОЇ ПЕРЕВІРКИ МОЖНА, ЯКЩО:

  • підприємство не здійснювало господарської діяльності три роки — не мало найманих працівників, не виплачувало зарплати, були відсутні банківські операції;
  • спостерігається нульовий баланс;
  • експрес ліквідації передувала своєчасна і повна здача необхідної податкової звітності;
  • попередні камеральні перевірки не виявляли порушень і результати діяльності не викликали сумнівів податкової служби;
  • немає бюджетної заборгованості та боргів перед цільовими фондами, а також інших боржників;
  • засновником виступає тільки один учасник і ділити майно на частки не потрібно.

У всіх інших випадках така перевірка необхідна, але її проходження можна трохи полегшити.

ЯК ПОЛЕГШИТИ ПОДАТКОВУ ПЕРЕВІРКУ ПІД ЧАС ЛІКВІДАЦІЇ ТОВ

Податкова перевірка — дуже розтягнута в часі і досить неприємна процедура, наслідки якої важко передбачити, але фінансові витрати на неї можуть бути дуже відчутними. Але є деякі заходи, які дозволять робити проходження перевірки менш болючим.

Мета будь-якої перевірки - виявлення допущених порушень в бухгалтерському та податковому обліку, які стали причиною заниження фактичної бази оподаткування. Але якщо суб'єкт підприємництва самостійно виявить ці помилки і призведе документацію в належний порядок, можна уникнути нарахування штрафних санкцій.

ДЛЯ ЦЬОГО ЗАСТОСОВУЮТЬСЯ ТАКІ ІНСТРУМЕНТИ ЯК:

  • внутрішній аудит;
  • зовнішній аудит.

Проведення аудиту має на меті виявити та усунути можливі помилки у фінансовій і податковій документації та порушення у веденні обліку.

Внутрішній аудит проводиться бухгалтерською службою за дорученням керівника ТОВ, але може бути не завжди коректний, бо є велика ймовірність особистої зацікавленості бухгалтерії.

Зовнішній аудит проводиться незалежною фірмою, яка не має особистих мотивів спотворювати звітність. Після закінчення роботи аудитори складають детальний звіт про виявлені недоліки обліку та помилки бухгалтерів. Використовуючи цей документ, можна завчасно скорегувати облікові дані і зробити добровільні доплати, якщо виявилася недоїмка коштів. Така стратегія дозволить не вступити в протиріччя з перевіряючими та прискорити терміни проведення перевірки.

Коментарі:
    Додати коментар