Останні новини:

22 Травня 2018

Як відшкодувати збитки, якщо винуватець ДТП не застрахований?Як відшкодувати збитки, якщо винуватець ДТП не застрахований?
0/5
Усього голосів: 0

Законодавство України чітко встановлює обов’язок кожного власника наземного транспортного засобу страхувати свою відповідальність з метою забезпечення відшкодування шкоди, заподіяної життю, здоров'ю та майну при експлуатації транспортного засобу.

Однак, статистика в нашій країні свідчить про нехтування багатьма водіями обов’язком оформлення страхового полісу. У таких випадках чинне законодавство України передбачає можливість відшкодування шкоди у разі, якщо винуватець ДТП не застрахований. Законом України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» врегульовано, що таку шкоду відшкодовує МТСБУ, за рахунок коштів фонду захисту потерпілих.

Моторне (транспортне) страхове бюро України – це об’єднання страховиків, які здійснюють обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів за шкоду, заподіяну третім особам.

Важливо знати, що МТСБУ відшкодовує шкоду, завдану незастрахованим винуватцем ДТП, лише при наявності страхового полісу у потерпілого власника транспортного засобу, що додатково підтверджує виключну важливість страхування цивільно-правової відповідальності.

Для того, щоб отримати страхове відшкодування від МТСБУ, необхідно виконати ряд дій, починаючи з фіксування факту ДТП та проведення оцінки розміру збитків.

В першу чергу необхідно невідкладно, не пізніше трьох робочих днів з дня настання події письмово надати МТСБУ повідомлення про ДТП разом з документами, передбаченими законом України "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів", для отримання відшкодування. По-друге, необхідно правильно скласти заяву про отримання страхового відшкодування, зібрати додатки до неї. По-третє, потерпілий водій повинен «сприяти» МТСБУ у розслідування причин настання і обставин ДТП та надавати додаткові документи з метою встановлення всіх обставин ДТП, встановити ступінь вини учасників і визначити розмір шкоди.

З метою отримання коштів на ремонт автомобіля у повному розмірі, тобто співмірному завданій Вам шкоді, а також в стислі терміни, ми наполегливо радимо звернутись за кваліфікованою правовою допомогою. Юристи, адвокати по ДТП нашої компанії забезпечують комплексний супровід справи з часу настання ДТП і до моменту виплати страхового відшкодування. Наші юристи взаємодіють з МТСБУ, зокрема збирають інформацію про учасників ДТП та про осіб, винних у скоєні ДТП, отримують необхідні документи для своєчасного здійснення виплат (довідку про пошкодження транспортного засобу в відповідному підрозділі Національної поліції, копію постанови суду що підтверджує відповідальність іншого учасника ДТП, довідку з медичної установи, у випадку завдання шкоди здоров’ю особи тощо).

Коментарі:
    Додати коментар