Останні новини:

29 Квітня 2020

Як вивести підприємство з фінансової кризи?Як вивести підприємство з фінансової кризи?
0/5
Усього голосів: 0

Причин для фінансової кризи в компанії може бути безліч. І перед початком розробки антикризової стратегії необхідно проаналізувати, які з них стали причиною погіршення справ конкретно у вашому випадку.

Стадії кризи

Зазвичай підприємство проходить певні етапи під час фінансової кризи:

  • зменшення ефективності;
  • зменшення прибутку;
  • виникнення збитковості виробництва;
  • відсутність коштів з резервних фондів;
  • повна неплатоспроможність.

Головна ознака, що наближається неблагополуччя - різке зростання кредиторської заборгованості. Необхідно вжити заходів уже на цьому етапі. Щоб не сталося такій ситуації, краще відмовитися від роботи на одного клієнта. Розширюйте максимально клієнтську базу. Вкладайтеся в рекламу, щоб про вас дізналося більше потенційних клієнтів.

Важливо звернути увагу на ефективність діючої на підприємстві системи управління, якщо ви бачите ознаки кризи, що насувається.

Проведіть аналіз внутрішнього і зовнішнього середовища, щоб усунути кризу якомога швидше. Проаналізуйте сильні і слабкі сторони свого бізнесу.

У профілактичних цілях діагностику рекомендуємо проводити 1-2 рази на рік.

Якщо криза стала очевидним, то є два шляхи вирішення:

  • оптимізація витрат шляхом формування бюджету компанії;
  • стимуляція продажів.

Краще поєднувати ці два підходи. Також можемо рекомендувати передачу на аутсорсинг дорогих процесів. Іноді допомагає більш жорсткий контроль роботи персоналу.

Як стимулювати продажі для подолання кризи в компанії?

Навіть під час загального фінансової кризи розвивайте стосунки з існуючими клієнтами та докладайте зусиль до пошуку нових. Переглядайте систему знижок і пільг. Виявити споживчі потреби можна шляхом маркетингового дослідження.

Потім необхідно провести аналіз прибутковості продукції і провести аналіз цінової політики. Товари, що продаються погано, знімаються з виробництва.

Як контролювати фінанси компанії під час кризи?

Залишки коштів на рахунках компанії перевіряйте щодня. За результатами перевірок можна зрозуміти, які платежі пріоритетні, а які - ні і обговорити ситуацію з рядовими співробітниками компанії. Для цього можна зібрати спеціальну нараду.

Гроші компанії бажано розподілити між кількома банками. Це допоможе врятувати кошти в разі банкрутства одного з них.

Реструктуризація кредитів під час кризи допоможе компанії утриматися на плаву

У деяких випадках можливе навіть домовитися з кредиторами про реструктуризацію заборгованості в обмін на основні засоби, поступитися акції або переоформити кредиторську заборгованість.

Управління персоналом під час фінансової кризи в компанії

З персоналом в період, коли в компанії складності, проводиться роз'яснювальна робота. Уміння "тримати удар - показник професіоналізму менеджера. Планування позитивно впливає на персонал: дисциплінує його і вселяє впевненість в успіху. Люди бачать, що компанія життєздатна, у неї є перспектива. Якщо ж просто знизити зарплату, це може привести до того, що найбільш кваліфікована частина персоналу приступить до пошуку роботи на стороні. Зверніть увагу на те, що співробітникам необхідно надавати інформацію про реальний стан справ в компанії. Важливо пояснювати, що труднощі носять тимчасовий характер і скоро вирішаться.

Для побудови плану антикризових дій звертайтеся за бухгалтерської та аудиторської допомогою в компанію "Легал Солюшнз".

Коментарі:
    Додати коментар