Останні новини:

19 Червня 2019

Як закрити підставну фірмуЯк закрити підставну фірму
0/5
Усього голосів: 0

Не секрет, що в легальному бізнесі існує безліч підставних фірм-одноденок, завдяки яким деякі недобросовісні бізнесмени намагаються піти від сплати податків. Їх особливість полягає в тому, що живуть вони дуже недовго і через невеликий час після реєстрації, напрацювавши борги, швидко закриваються. Що потрібно знати про закриття підставних фірм?

Закриття підставних фірм-одноденок

Підставні фірми створюються для того, щоб проводити незаконний оборот капіталів і виводити його з податкового контролю. Завдяки фірм-одноденок активно виводяться кошти в офшори і виплачуються «сірі» зарплати в конвертах. Для офіційної економіки такі підприємства згубні і держава намагається боротися з ними будь-якими методами. Існування підставних компаній забезпечує негатив легально працюючим підприємствам, оскільки податкові органи підозрюють все бізнес-структури в неохайності і можуть невірно витлумачити ті чи інші вироблені господарські операції, нарахувавши їм доплату податку на прибуток.

Щоб не потрапити в список неблагонадійних суб'єктів підприємництва, краще швидше позбутися такої фірми-одноденки шляхом її законною експрес ліквідації.

Які кроки потрібно зробити для закриття підставної фірми

Щоб ліквідувати фірму-одноденку в рамках закону за власною ініціативою власника, необхідно насамперед довести до відома державного органу про свій намір припинити існування. Роль такого органу виконує державна фіскальна служба. Оповіщення податкової служби про майбутню ліквідацію повинно відбутися протягом трьох днів після офіційного прийняття рішення. У податковій інспекції закривається фірмі запропонують заповнити документ встановленого зразка, там же можна отримати необхідну консультацію та методичні вказівки щодо заповнення форми. Порушення терміну інформування про закриття податкового органу загрожує отриманню штрафних санкцій.

Після прийняття рішення і повідомлення в податкову службу починається процес ліквідації. Для того, щоб було кому займатися закриттям підприємства, необхідно найняти кваліфікованих фахівців в ліквідаційну комісію. Ця операція оформляється заповненням спеціального бланка, розробленого і затвердженого податковими органами. Інформація про ліквідаторів направляється теж в податкову службу.

Далі ліквідаційна комісія бере на себе всі повноваження з проведення процедури закриття. До її функцій відносяться:

 • управління всіма ліквідаційними процесами;
 • уявлення фірми в судовому процесі;
 • оповіщення через друковані органи юридичних осіб про припинення діяльності контори;
 • індивідуальне оповіщення кредиторів про терміни пред'явлення прав і претензій;
 • інвентаризація майна і зобов'язань;
 • складання ліквідаційного балансу;
 • розрахунки з кредиторами і бюджетом;
 • розподіл майна, що залишилося між засновниками після проведення всіх розрахунків;
 • внесення запису про ліквідацію в ЄДР.
Коментарі:
  Додати коментар