Останні новини:

03 Квітня 2020

Як зареєструвати торгову марку за кордономЯк зареєструвати торгову марку за кордоном
0/5
Усього голосів: 0

Рано чи пізно багато підприємців і комерційні організації замислюються про вихід на міжнародний ринок. Причини цього можуть бути абсолютно різними: намір розширити межі діяльності; знаходження основної цільової аудиторії в зарубіжній країні; економічна криза на батьківщині. У такому випадку знадобиться міжнародна захист знака для товарів і послуг - реєстрація торгової марки.

Під ТМ, товарним знаком прийнято розуміти позначення, яке відрізняє товари і послуги одного виробника від таких же пропозицій іншого. В якості торгової марки можуть виступати:

  • слова, в тому числі власні імена, літерні, цифрові знаки;
  • графічні зображення, лого;
  • об'ємні позначення;
  • звуки;
  • запахи;
  • комбінація символів.

Міжнародна реєстрація знаків для товарів і послуг для українських громадян і компаній можлива трьома шляхами: через національну процедуру, за Мадридською системою, через реєстрування ТМ в Євросоюзі (EUTM).

Реєстрація торгової марки через національну процедуру

Цей метод підходить, якщо охорона бренду планується на території однієї держави. В даному випадку реєстрація товарного знака відбувається по законодавству обраної країни і не залежить від наявності зареєстрованої ТМ в Україні.

Реєстраційна процедура передбачає участь іноземного патентного повіреного, документи подаються на національній мові зарубіжної держави.

Реєстрація ТМ за Мадридською системою

Варіант оптимальний для підприємців, які планують вести діяльність одночасно в трьох і більше країнах. Учасницями Мадридської угоди та протоколу до нього на сьогодні є 122 держави. Зареєструвати ТМ можна в будь-якому з них в рамках однієї процедури.

Мито за реєстрацію становить від 653 швейцарських франків. Кольоровий логотип, додаткові країни і класи МКТП обійдуться дорожче. Реєстрація здійснюється в ВОІВ через Укрпатент, додатково оплачувати послуги патентного повіреного не потрібно.

Реєстрація ТМ Європейського союзу

У цьому випадку захист поширюється автоматично на 28 європейських країн за відсутності необхідності реєстрації товарного знака в Україні. Реєстраційна процедура відбувається за участю європейського патентного повіреного. Якщо хоча б в одній з країн заявка буде відхилена, товарний знак зареєстрований не буде.

За якою системою краще всього реєструвати ТМ? Тут все залежить від сфери та масштабів діяльності підприємства. Тим, хто вперше вирішив працювати за кордоном, доцільно проконсультуватися з юристом.

Коментарі:
    Додати коментар