Останні новини:

03 Квітня 2020

Як захистити ідею бізнесу за допомогою торгової маркиЯк захистити ідею бізнесу за допомогою торгової марки
0/5
Усього голосів: 0

Незважаючи на те, що українське законодавство не зобов'язує виробників товарів і послуг реєструвати торговельну марку, у багатьох випадках витрати на захист товарного знака цілком виправдані, особливо якщо бренд виробляє унікальний продукт.

Якими б якісними не були товар, послуга, покупці зможуть дізнаватися їх тільки по бренду, упаковці. Тобто ці елементи повинні бути такими, що запам'ятовуються, асоціюються з певною продукцією. Якщо виробнику вдається домогтися успіху, недобросовісні конкуренти можуть скористатися його напрацюваннями та продавати аналогічні товари і послуги під своєю торговою маркою, та ще й заборонити початкового продавцеві використовувати власний подібний товарний знак. Чи потрібно реєструвати знак для товарів і послуг? Відповідь очевидна.

Навіщо реєструвати ТМ

Офіційно зареєстрований товарний знак дає можливість:

 • захистити права на бренд від посягань з боку конкурентів;
 • отримати домен в зоні .ua;
 • продати франшизу;
 • заборонити використовувати ТМ іншим особам;
 • збільшити вартість продукту за рахунок впізнаваності бренду.

На сьогоднішній день мінімальна вартість реєстрації знака для товарів і послуг становить 4000 грн. Фірми-одноденки, пропоновані низькоякісну продукцію, які ошукують покупців, навряд чи стануть витрачати час і гроші на реєстрацію ТМ. Тому очевидно, що зареєстрований торговий знак - явний аргумент на користь серйозності і надійності виробника.

Як зареєструвати ТМ в Україні

Процедура включає такі основні етапи:

 1. Вибір назви бренду, створення логотипу, формування стилю позначення.
 2. Перевірка унікальності знака. Цей етап не є обов'язковим, однак, щоб уникнути відмови в реєстрації, ускладнення процесу краще все ж вдатися до перевірки.
 3. Вибір класів МКТП (мінімум 1).
 4. Оформлення матеріалів заявки і подача їх в Укрпатент.
 5. Проведення формальної експертизи, в разі позитивної відповіді - оплата мита.
 6. Кваліфікаційна експертиза.
 7. Винесення патентним установою рішення (реєстрація ТМ для всіх або частини заявлених товарів і послуг, відмова в реєстрації). У разі позитивного рішення оплачується мито за видачу свідоцтва.
 8. Видача свідоцтва.
 9. Реєстрація ТМ в Держреєстрі знаків для товарів і послуг, публікація відповідної інформації в бюлетені «Промислова власність».

У патентний орган подаються:

 • зображення знака;
 • інформація про заявників;
 • список класів МКТП, в яких реєструється ТМ.

Стандартна процедура займає 14-18 місяців, прискорена 7,5-8. Свідоцтво на знак для товарів і послуг видається строком на 10 років з можливістю продовження.

Коментарі:
  Додати коментар