Останні новини:

09 Січня 2018

Як змінити директора підприємстваЯк змінити директора підприємства
0/5
Усього голосів: 0

Іноді виникає гостра необхідність в зміні керівника підприємства. Як же зробити це грамотно, щоб процедура пройшла в цілковитій відповідності до українського законодавства і були чітко витримані всі вимоги закону? Всім відомо, що пов'язані зі звільненням питання завжди вимагають особливої педантичності і уважності, адже будь-яка допущена в процесі звільнення помилка може стати предметом судового розгляду і відновлення неправильно звільненого працівника на колишню посаду з виплатою зарплати за весь час судових процедур. Тим більше це актуально при зміні директора.

Процедурні особливості зміни директора на підприємстві

Зміна директора - дуже часто зустрічається процедура, яка вимагає особливого підходу. Директор є особою найманим і несе відповідальність за свої дії по відношенню до підприємства виключно перед його засновниками / акціонерами. З цієї причини рішення про його звільнення можуть приймати лише власники підприємства через свій орган управління підприємством - загальні збори.

Розгляд питання про зміну директора на загальних зборах

Питання про переобрання керівника вноситься до порядку денного зборів для попереднього інформування всіх учасників про перелік винесених на засідання питань. Кожен розглянутий питання протоколюється і завіряється підписами всіх засновників і гербовою печаткою підприємства.

Після прийняття відповідного рішення та його офіційного оформлення підприємством видається внутрішній кадровий наказ про звільнення чинного директора і про призначення на його місце іншого, як це прописано в протокольному рішенні загальних зборів.

Процедура зміни директора

Далі все відбувається за офіційною процедурою, для початку якої необхідно мати певний пакет документів:

  • оригінал протоколу зборів засновників з рішенням про призначення на посаду нового директора;
  • оригінал наказу по підприємству про призначення іншої кандідатери на посаду директора;
  • реєстраційна картка встановленої форми;
  • довіреність, якщо документи не подає новий директор особисто.

У реєстраційній картці форми №4 відображаються такі відомості:

  • в пункті 1 - найменування підприємства, його організаційно-правова форма і код ЄДРПОУ;
  • в пункті 2 - відображається «зміна керівника юридичної особи»;
  • в пункті 3 на третій сторінці пишеться ПІБ призначуваного директора, його ІПН і дата обрання на зборах;
  • в кінці зробити позначку «заповнені сторінки 1,3» і поставити галочку пункті «Видати заявнику», і всі сторінки відзначити підписом нового директора і завірити печаткою підприємства.

Пакет подається держреєстратору району, де було зареєстровано підприємство. Після внесення змін до ЄДР видається відповідна виписка. Для оформлення банківської картки підписів подається заява держреєстратору про видачу витягу з ЄДР.

Про внесені зміни необхідно повідомити в органи статистики, для чого оформити бланк-замовлення і сплатити держмито.

Коментарі:
    Додати коментар