Останні новини:

21 Січня 2019

Які права має цивільна дружина?Які права має цивільна дружина?
0/5
Усього голосів: 0

Цивільний шлюб, як загальноприйнятого розуміння - це термін, за допомогою якого має на увазі співжиття чоловіка і жінки в межах однієї території (тобто цивільний шлюб - це фактичний, однак, не оформлений документально шлюб). Отже, офіційні сімейні відносини з точки зору законодавства в такому разі не наступають, тому і забезпечити повноцінний захист власних сімейних прав н і жодна зі сторін не може.

Співжиття не регламентується Сімейним кодексом, отже, і будь-які відсилаючи на норми сімейного права під час вирішення спорів майнового характеру в суді, - безпідставні.

Доказ права на спільне майно з боку громадянського чоловіка

Особи, які перебувають в офіційно зареєстрованому шлюбі, мають рівні права на все майно, які перебували у власності подружжя на момент розлучення. Якщо ж розглядати співжиття, то для підтвердження права власності на майно, нажите в цивільному шлюбі, необхідно надати відповідну доказову базу. У такій якості можуть виступити:

Показання свідків - родичів, дітей, а також спільних знайомих громадянської сім'ї.

Будь-які фінансові документи (чеки, квитанції і т.д.), які будуть підтверджувати оплату придбання майна або факт внесення обов'язкових щомісячних платежів в рахунок погашення кредиту, який був узятий в фінансовій установі для придбання майна.

Як довести право на спадщину цивільному чоловікові

З точки зору букви закону, першочерговим спадкоємцем на майно чоловіка є його дружина. У разі смерті цивільного чоловіка, його співмешканка не має ніяких прав на спадкування майна.

Законодавство України визнає право цивільної дружини на успадковане майно її чоловіка, проте, визначає її як спадкоємця четвертої черги. Для цього цивільна дружина повинна зуміти довести той факт, що вона спільно проживала з померлим цивільним чоловіком в останні 5 років.

В якості доказової бази можуть бути надані:

  • квитанції про оплату і чеки, що підтверджують придбання спільного майна;
  • позначки про місце проживання в паспортному документі, що підтверджують факт спільного проживання з померлим чоловіком;
  • показання можливих свідків (дітей, родичів, близьких друзів).

Законодавство суворо регламентує порядок черговості отримання майна у спадок. Кожна наступна сторона може пред'явити свої права в тому випадку, якщо попередня чергу відсутній або пред'являє письмову відмову від прийняття спадщини.

Тому, при наявності спадкоємців першої черги, цивільна дружина практично не має шансів на вступ у спадок. Якщо ж судовий процес підтвердить спільне проживання цивільного подружжя протягом 5-ти останніх років, то дружина зможе отримати половину від спільного майна. При доказі факту хвороби померлого цивільного чоловіка і його матеріальної залежності від цивільної дружини, вона має право отримати всю частину померлого, перейшовши в категорію спадкоємців першої черги.

Коментарі:
    Додати коментар