Останні новини:

19 Лютого 2018

Яким чином можна виправити інформацію в представленій антикорупційній деклараціїЯким чином можна виправити інформацію в представленій антикорупційній декларації
0/5
Усього голосів: 0

Національне агентство з попередження корупції (далі - НАПКА) надало кілька роз'яснень про порядок декларування доходів згідно антикорупційним законодавством.

Чи можна подати виправлену декларацію або іншим чином виправити інформацію, зазначену в декларації?

Суб'єкт декларування має право подати за власною ініціативою виправлену версію своєї декларації протягом семи календарних днів після дня подання відповідної декларації. Для цього немає необхідності звертатися в НАПКА. Для подання виправленої декларації слід натиснути на кнопку «Подати виправлену декларацію», яка проглядається протягом відповідного терміну в персональному електронному кабінеті суб'єкта декларування в полі поданої декларації. При цьому суб'єкт декларування має право подати виправлену декларацію протягом семи днів тільки один раз.

У суб'єкта декларування відсутня можливість подати виправлену декларацію за власною ініціативою після закінчення семиденного терміну.

У разі виявлення суб'єктом декларування в поданій декларації недостовірних відомостей після семиденного терміну суб'єкт декларування може звернутися в НАПКА через персональний електронний кабінет, деталізовано описати виявлені неточності або помилки. Відповідна інформація буде врахована НАПКА під час проведення повної перевірки декларації відповідного суб'єкта декларування.

З якого часу у суб'єкта декларування припиняється обов'язок подавати повідомлення про суттєві зміни в майновому стані?

Осіб, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно), є суб'єктами декларування, які в разі істотної зміни в їх майновий стан зобов'язані письмово повідомити про це НАПКА.

Тобто, якщо суб'єкт декларування припинив виконувати функції держави або місцевого самоврядування в серпні 2016 року, а декларацію особи, яка припинила відповідну діяльність, подав в лютому 2017 року, то обов'язок у такого суб'єкта декларування подавати повідомлення про суттєві зміни в майновому стані припинився після подання декларації особи, яка припинила виконувати функції держави або місцевого самоврядування.

Коли необхідно подавати повідомлення про суттєві зміни в майновому стані в разі придбання автомобіля, якщо він придбаний за кордоном?

Висновки НАПКА:

  • 1) при визначенні вартості майна (транспортного засобу, придбаного за межами України), щодо придбання у власність якого суб'єкт декларування повинен подати повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, витрати по стягуванню податків, зборів та інших обов'язкових платежів, пов'язаних з ввезенням такого транспортного засобу на митну територію України та його державної реєстрації, не повинні враховуватися для цілей декларування;
  • 2) придбання суб'єктом декларування транспортного засобу за межами України, що підтверджується відповідними документами, без державної реєстрації такого транспортного засобу вважається "придбанням майна";
  • 3) суб'єкт декларування повинен подати повідомлення про суттєві зміни в майновому стані (в разі придбання ним транспортного засобу за межами України, вартість якого перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року) протягом 10 днів з моменту набуття права власності за договором.
Коментарі:
    Додати коментар