Останні новини:

11 Грудня 2017

Закон «Про ЖКП», або хто і як буде обслуговувати багатоквартирні будинки в УкраїніЗакон «Про ЖКП», або хто і як буде обслуговувати багатоквартирні будинки в Україні
0/5
Усього голосів: 0

У Держпродспоживслужбі нам розповіли про найближче майбутнє. Про появу інших написаних в законі «Про ЖКП» правилах по утриманню багатоквартирних будинків.

Виходячи з останніх новин, 5 грудня 2017 року Президент України підписав закон «Про ЖКП». Цей НПА стане чинним після його офіційної публікації через півроку. У Держпродспоживслужбі також розповіли, що вся турбота про свої будинки перейде на руки самих мешканців.

Також, новий закон представляє послугу - керівництво своїм будинком і оплата всіх комунальних послуг. Якщо ж склалася така ситуація, що співвласники житлового приміщення не визначилися своєчасно з формою управління будинком, але створили товариство співвласників багатоквартирного будинку, то, відповідно, керівного призначають після проведення конкурсу органи місцевого самоврядування.

Ще однією новиною стало те, що з'являться нові стандарти до керівних компаній. А саме те, що керівник - це фізична особа-підприємець або ж він є самим суб'єктом управління підприємством. Якщо ж сам керівник має під своїм керівництвом не один, а кілька багатоквартирних будинків, то він повинен вести облік відповідно по кожному будинку, а саме, коли буде так званий «прихід» і «догляд» грошових коштів, про все повинні знати власники квартир. «Категорично заборонено «перенаправляти» грошові кошти від будинку до будинку. Керівник також зобов'язаний разом з мешканцями узгоджувати обчислення майбутніх витрат і доходів, які є важливою частиною договору», - повідомили в Госпродпотребслужбе.

Нам надається ряд послуг з управління багатоквартирним будинком, до якого входить:

  • прибирання всієї території житлового будинку;
  • виконання технічно-санітарних робіт;
  • ремонт внутрішньобудинкових несправностей;
  • постійне спостереження за роботою ліфтів, і в разі неполадок їх усунення;
  • закупівля якісної електроенергії;
  • весь ремонт приміщень.

У законодавстві вказується, що всі внутрішньобудинкові вузли виконуються також іншими виконавцями такого роду послуг, після укладення з мешканцями договорів.

Цю послугу можна вважати необов'язковою. Обслуговувати свій будинок може і об'єднання співвласників без будь-якої допомоги. Потрібно визначитися тільки з керівництвом і главою об'єднання співвласників багатоквартирного будинку.

Як формується тариф на обслуговування багатоквартирного будинку?

Відповідно до законодавства тарифний план на житлово-комунальні послуги обговорюють між собою обидві сторони, але є винятки. В даному випадку, наприклад, тарифи можуть регулюватися держ. органами або органами місцевого самоврядування. «Виконавчий комітет органу місцевого самоврядування не повинен встановлювати тариф на утримання будинків (навіть в тих будинках, де не створено ОСББ)», - повідомили в Держпродспоживслужбі. А в тому випадку, коли споживачі не визначилися з формою управління будинком, влада на основі проведення конкурсу призначає керуючого. Урядом узгоджується гранична норма витрат на управління житлом, і за допомогою якої буде нарахована субсидія.

Після того як конкурсний етап був пройдений, виконком місцевої ради визначає переможця і розмір квартплати, яку сплачують проживають в будинку.

Багатоквартирний будинок - хто буде спонсорувати капітальний ремонт?

Законодавством зазначено, що самі мешканці платять за такий ремонт. «Співвласники мають право доручити керуючому, накопичувати на окремому банківському рахунку кошти на капремонти, реконструкцію, реставрацію загального майна будинку», - повідомили в Держпродспоживслужбі.

Коментарі:
    Додати коментар