Останні новини:

14 Грудня 2017

Закон про зміну Податкового кодексу заблокованийЗакон про зміну Податкового кодексу заблокований
0/5
Усього голосів: 0

У Верховній Раді України зареєстровано постанову на тему скасування рішення про прийняття Закону.

Народний депутат України Юрій Левченко зареєстрував у Парламенті постанову № 6776-Д-П на тему скасування рішення Верховної Ради про прийняття в цілому, як закону, законопроекту № 6776-д на тему внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень в 2018 році.

Нагадаємо, Закон був прийнятий 7 грудня і передбачає підвищення акцизу, ставок екологічного податку; безмитні посилки, якщо їх не більше трьох за 150 євро кожна; безмитне ввезення товарів крізь аеропорти на 1000 євро, при в'їзді крізь інші пункти пропуску обмеження - 500 євро і 50 кг ваги і інше.

Також, з 1 січня 2018 року передбачено: звільнення від ПДВ та акцизу операцій з імпорту електромобілів, а з 1 березня - скасування відшкодування ПДВ при експорті сої, ріпаку та соняшнику.

Народний депутат вважає, що Закон був прийнятий з грубим порушенням вимог Конституції та Регламенту Верховної Ради щодо процедури законотворчої діяльності. Так, згідно з частиною 1 статті 117 Регламенту законопроект, підготовлений до другого чи повторного другого читання, висновок головного комітету та інші супровідні документи до нього надаються народним депутатам не пізніш як за 10 днів до дня розгляду цього законопроекту на пленарному засіданні. В порушення вимог частини 1 статті 117 Регламенту, народні депутати порівняльну таблицю законопроекту до другого читання отримали для ознайомлення безпосередньо перед розглядом самого законопроекту, а саме 7 грудня.

Цим самим, поки депутати не розглянуть цю постанову та не відхилять його, голова Верховної Ради України не зможе підписати прийнятий Закон і передати його на підпис Президенту. Що в свою чергу означає, що Закон не може бути опублікований і не вступить в силу. Відзначимо, що найближче засідання Верховної Ради заплановано на 19 грудня.

Коментарі:
    Додати коментар