Останні новини:

22 Грудня 2017

Звільнення директора ТОВ, без участі засновниківЗвільнення директора ТОВ, без участі засновників
0/5
Усього голосів: 0

В період важкої економічної кризи в Україні багато учасників Товариств з обмеженою відповідальністю (ТОВ) вирішили «кинути» свої компанії і просто про них забути, залишивши директора один на один з усіма проблемами, які вже існують або можуть з'явитися в майбутньому.

Багатьом учасникам просто лінь проходити всю процедуру ліквідації підприємства в Києві.

Для звільнення директора потрібні збори учасників, на якому директора офіційно б звільнили, внесли і повідомили б про це в податкову службу і державному реєстратору, щоб він прибрав з реєстру попереднього директора і вніс до реєстру нового, але учасники просто виїхали за кордон або взагалі не бажають з'являтися на загальних зборах.

Як діяти в такій ситуації? Директор же не може просто так взяти і кинути ТОВ, адже він буде нести відповідальність, на відміну від учасників.

Директор буде продовжувати значитися в Єдиному державному реєстрі, і податкова інспекція разом зі страховими фондами вважатимуть його керівником ТОВ.

Тому вони будуть продовжувати вимагати складати звітність, платити податки і внески.

Він також відповідає за діяльність компанії, плюс не можна забувати і про відповідальність за шкоду, яка завдала компанія.

Директор - це по суті той же працівник, і він також може звільнитися, згідно КЗпП, це прямо прописано в ст. 38-39 того ж кодексу.

Зазвичай з директором укладають безстроковий трудовий договір і тоді потрібно попередити всіх засновників за два тижні до звільнення, якщо ж вони не з'являються в офісі, то директору буде необхідно відправити лист з описом про своє звільнення всім учасникам компанії за місцем їх останнього проживання, а ще краще , якщо директор відправить такий же лист і за місцем реєстрації всіх учасників.

Почекати два тижні, а якщо у нього є вагома причина, наприклад, догляд за родичем-інвалідом або переїзд в іншу країну, то про це теж потрібно буде вказати в листі учасникам і вже не доведеться чекати два тижні, а відразу написати власноруч наказ про звільнення за своїм бажанням і підписати його, згідно зі ст. 38 КЗпП.

Записати це в свою трудову і заповнити заяву про звільнення у нотаріуса.

За реєстром директор все ще буде значитися, але з нього буде знята вся відповідальність за діяльність компанії.

Податкова інспекція може запустити процес ліквідації підприємства ненадання в податкову службу податкових декларацій, документів і фінансової звітності відповідно до закону і звернутися до господарського суду, а ті, в свою чергу, прийняти позитивне рішення по цій справі.

Коментарі:
    Додати коментар